1. Опрацюйте матеріал, або відео, (виконайте завдання в чек – листі).
Особливості розміщення чорної металургії в світі:
Підприємства чорної металургії світу утворюють металургійні райони:
На сировину( поблизу родовищ залізної руди) : Лотарингія – у Франції; Приозер’я – у США; Урал – Росія; Кривий Ріг – Україна; пн. сх Китаю; ПАР
На сировину (кам’яновугільні басейни): Пенсильванія – у США; Мідленд – у Великій Британії; Рур – у Німеччині; Верхня – Сілезія – у Польщі; Донбас – в Україні; Кузбас – у Росії.
Морські узбережжя – у портах: – Італія, Франція, Велика Британія, США, Японія, Китай, Республіка Корея, Тайвань.
Цікавим є показник виплавленої сталі на одну особу. «Сталевим герцогством» називають Люксембург, у якому виплавляється найбільше сталі з розрахунку на кожного жителя. У 2015 р. це становило 3,7 т. І це вже утричі менше, ніж було ще 30 років тому. Понад 1 т сталі на одну особу також виплавляють Республіка Корея (майже 1,4 т/особу) та Катар (майже 1,2 т/особу). В Україні виплавляють понад 0,5 т сталі на людину. Сталь є важливим товаром на світовому ринку. На експорт йде майже 1 /3 усієї виплавленої країнами сталі. Понад 20% сталі на ринок надходить з Китаю. До найбільших сталі також належать Японія (понад 9%), Республіка Корея (7%), Росія (6,2%), Німеччина (5,5%), Україна (4,7%). Споживання сталі має велике значення. Китай є одночасно як лідером з виробництва, так і за внутрішнім споживанням металу. Найбільшими споживачами сталі також є країни Європейського Союзу, США та Японія. Країни ЄС закуповують напівфабрикати сталі та сталь низької якості у країн, що розвиваються. Потім використовують їх для переробки на складну сучасну сталеву продукцію: з полімерним покриттям, спеціальні види сталі тощо. Перспективними є ринки Індії, Індонезії, Філіппін, Таїланду. Попит на сталь у цих країнах зумовлений зростанням сфери матеріального виробництва, що супроводжується зростанням споживання сталі, на відміну від розвинутих країн, де рівень споживання сталі стабілізувався, а ВВП зростає здебільшого за рахунок сфери послуг. На Близькому і Середньому Сході спостерігається значне зростання попиту на сталь, зумовлене потребами, пов’язаними з реалізацією нафтогазових проектів і активізацією діяльності у сфері будівництва.