Практична робота №3
Тема. Аналіз карти годинних поясів світу. Розв’язування задач на визначення часу.
Мета: навчитися аналізувати карту годинних поясів світу, визначати поясний місцевий час, різницю в місцевому часі та знаходити географічну довготу точки за відомим місцевим часом; у процесі розв’язування задач оцінити значення знань про систему відліку часу.
Обладнання: шкільний навчальний атлас 8 клас; інтернет ресурси (worldtimezone. com; abetka.ukrlife.org/koord_ua.htm).
Хід роботи:
Завдання №1 (1 бал).
Прочитайте текст, пропуски замініть на цифри.
Поний оберт на ? градусів навколо своєї осі. Земля робить за добу ? години. Відповідно за ? годину наше планета обертається на ? градусів. Отже на сусідніх меридіанах, проведених через ? градусів різниця в поясному часі становитиме ? годину. На сусідніх меридіанах проведених через 1 градус, місцевий час відрізнятиметься на ? хвилини.
Завдання №2 (1 бал).
Час в межах певного годинного поясу називають ……..
Завдання №3 (1 бал).
Обчисліть різницю в місцевому часі між двома пунктами
м. Київ -. 30 0 34 ′ сх. д. та м. Львів 24°03′ сх. д.
Завдання №4 (1 бал).
З’єднайте назву поясного часу та пояс до якого він відноситься: (нульовий пояс; перший пояс; другий пояс) – (Західноєвропейський; Середньоєвропейський; Східноєвропейський).
Завдання №5 (1 бал).
У Харкові поясний час становить 14 год 25 хв. Яким буде поясний час у Парижі?
Завдання №6 (1 бал).
За допомогою карти годинних поясів (електронний режим доступу: worldtimezone.com) визначте різницю в часі між Києвом і Парижем, Києвом і Пекіном, Кейптаун і Сідней, Києвом та Нью – Йорком?
Завдання №7 (1 бал).
У м. Київ за місцевим часом 0 год. Котра година в цей час у м. Кропивницький (320 10′ сх. д.).
Завдання №8 (3 бали).
За матеріалами інтернет – ресурсу (abetka.ukrlife.org/koord_ua.htm) складіть задачу на визначення місцевого часу в різних містах України.
Висновок (2 бали) Спробуйте визначити практичне значення знань про годинні пояси, місцевий і поясний час для себе і своєї родини.